Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego
Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego
egzamin - zarezerwuj termin przez internet
Zarezerwuj
Szanowni Państwo, informujemy, że dn. 16.08.2024 dord będzie nieczynny .  

Kłodzko

Zmień oddział
ul. Warty 19, 57-300 Kłodzko
Referat Obsługi Klienta
(74) 867-40-24
klodzko@dord.dolnyslask.pl
PN - PT 08:30 - 15:30

Wznawiamy egzaminy praktyczne na "motocyklowe" kategorie prawa jazdy!!!

Z dniem 21 marca 2022 r. Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego wznawia przeprowadzanie egzaminów w zakresie prawa jazdy kat. A, A1, A2, oraz AM. Osoby zainteresowane udziałem w ww. egzaminach państwowych zapraszamy do zapisów w Biurach Obsługi Klienta DORD lub poprzez stronę internetową InfoCar.

Informujemy, że Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Regionalny w Wałbrzychu znajduje się w posiadaniu dwóch motocykli w zakresie kat.A. Są to motocykle Yamaha MT-07 i XJ6. Ośrodek nie prowadzi zapisów na konkretny model motocykla. Stąd prośba również do instruktorów szkolących w zakresie w/w kategorii, aby osoby szkolone o tym fakcie informować. Przypominamy, że zgodnie z Art.53 ust.4a ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. z 2021 r. poz. 1212 z późn. zm.), na wniosek osoby egzaminowanej istnieje również możliwość przystąpienia do egzaminu na wskazanym konkretnie pojeździe ośrodka szkolenia kierowców. Wtedy do wniosku należy dołączyć oświadczenie ośrodka szkolenia kierowców o wyrażeniu zgody na udział pojazdu tego ośrodka w części praktycznej egzaminu państwowego.

Osoba egzaminowana w zakresie prawa jazdy kategorii AM,A1,A2 lub A prawa jazdy, na egzamin państwowy ZAPEWNIA WE WŁASNYM ZAKRESIE odpowiedni strój ochronny wymieniony w rozporządzeniu „w sprawie egzaminowania” (Dz.U. poz.1206 z 2019 roku z późn.zm.) w postaci:

  • obuwia pełnego, zakrywającego stopę, wiązanego lub zapinanego na klamry, rzepy lub zatrzaski lub obuwia typu motocyklowego,
  • spodni z długimi nogawkami,
  • kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,
  • rękawic zakrywających całe dłonie.

W przypadku braku spełnienia w/w warunków egzaminator nie przeprowadzi egzaminu państwowego. Wniesiona opłata egzaminacyjna NIE PODLEGA ZWROTOWI.

Ze względu na występujący w dalszym ciągu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 679 z 2022 roku) sugerujemy zapewnienie we własnym zakresie:

  • kasku motocyklowego odpowiadającego właściwym warunkom technicznym wraz ze słuchawką z wyjściem „minijack” lub „microjack”.

Proszę pamiętać, że egzaminator nie przeprowadzi egzaminu jeżeli warunki atmosferyczne będą uniemożliwiały jego przeprowadzenie.