Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego
Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego
egzamin - zarezerwuj termin przez internet
Zarezerwuj

Kłodzko

Zmień oddział
ul. Warty 19, 57-300 Kłodzko
Referat Obsługi Klienta
(74) 867-40-24
klodzko@dord.dolnyslask.pl
PN - PT 08:30 - 15:30

Aktualności


OGŁOSZENIE

Informujemy, że Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Regionalny w  Wałbrzychu znajduje się w posiadaniu następujących motocykli:

  1. A - motocykl Yamaha MT-07,
  2. A2- motocykl Yamaha XJ 6
  3. A1 – motocykl Yamaha YBR 125
  4. AM – motorower Romet Z - XT 50

Przypominamy, że zgodnie z Art.53 ust.4a ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. z 2023 r. poz. 622 z późn. zm.), na wniosek osoby egzaminowanej istnieje również możliwość przystąpienia do egzaminu na wskazanym konkretnie pojeździe ośrodka szkolenia kierowców.
Wtedy do wniosku należy dołączyć oświadczenie ośrodka szkolenia kierowców o wyrażeniu zgody na udział pojazdu tego ośrodka w części praktycznej egzaminu państwowego.

Proszę pamiętać, że egzaminator nie przeprowadzi egzaminu jeżeli warunki atmosferyczne będą uniemożliwiały jego przeprowadzenie.


Informacja dotycząca egzaminów w zakresie kategorii AM,A1,A2,A

         Osoba egzaminowana w zakresie prawa jazdy kategorii AM,A1,A2 lub A prawa jazdy, na egzamin państwowy ZAPEWNIA WE WŁASNYM ZAKRESIE odpowiedni, PODLEGAJĄCY OCENIE EGZAMINATORA, strój ochronny wymieniony w rozporządzeniu „w sprawie egzaminowania” (Dz.U. poz.2659 z 2023 roku z późn.zm.) w postaci:

  • obuwia pełnego zakrywającego stopę wiązanego lub zapinanego na klamry, rzepy lub zatrzaski lub obuwia typu motocyklowego,
  • spodni z długimi nogawkami,
  • kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki  lub zatrzaski,
  • rękawic chroniących i zakrywających całe dłonie.

W przypadku braku spełnienia w/w warunków egzaminator nie przeprowadzi egzaminu państwowego. Wniesiona opłata egzaminacyjna NIE PODLEGA ZWROTOWI.

Sugerujemy zapewnienie we własnym zakresie:

  • kasku motocyklowego odpowiadającego właściwym warunkom technicznym (spełniającym normy bezpieczeństwa ECE R22-05 lub ECE R22-06) oraz słuchawek z wyjściem „microjack” lub „minijack”).

JĘZYKI DOSTĘPNE NA EGZAMINACH TEORETYCZNYCH:

Szanowni Państwo, informujemy, że na chwilę obecną dostępne języki w jakich można zdawać egzaminy teoretyczne na prawo jazdy to: język polski, język angielski, język niemiecki oraz dostępny jest dla kategorii B prawa jazdy również język ukraiński, natomiast test kwalifikacyjny na kwalifikację zawodową kierowcy można zdawać w języku polskim, języku angielskim, języku rosyjskim oraz języku ukraińskim.


PRZYPOMINAMY: DOT. REZYGNACJI LUB ZMIANY TERMINU EGZAMINU.

Osoba egzaminowana, nie później niż na 2 dni robocze przed planowanym egzaminem państwowym, informuje w formie pisemnej (niezbędny własnoręczny podpis) ośrodek egzaminowania, że nie stawi się na egzamin w wyznaczonym terminie. Dopuszcza się przesłanie powyższej informacji środkami komunikacji elektronicznej.

Informacja o niestawieniu się na egzamin w wyznaczonym terminie

Zmianę terminu lub rezygnację z egzaminu można napisać również odręcznie, koniecznie podpisać i przesłać pocztą tradycyjną lub w formie zdjęcia na adres email: klodzko@dord.dolnyslask.pl