Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego
Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego
egzamin - zarezerwuj termin przez internet
Zarezerwuj

Wałbrzych

Zmień oddział
ul. Piotra Wysockiego 28, 58-304 Wałbrzych
Referat Obsługi Klienta
(74) 665-91-16
biuro.wb@dord.dolnyslask.pl
PN - PT 08:00 - 15:30
Dział Szkoleń
(74) 665-91-15
szkolenia.wb@dord.dolnyslask.pl
Sekretariat
(74) 665-91-11
sekretariat.wb@dord.dolnyslask.pl
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
/71/ 774-67-84
iod@dord.dolnyslask.pl

"Noś odblaski – bądź widoczny!" Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. KEN w Bardzie.

07.02.br., na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardo DORD - Oddział Regionalny w Wałbrzychu przeprowadził warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. "Noś odblaski – bądź widoczny!". W warsztatach uczestniczyły dzieci klas I-III szkoły podstawowej.

Celem tej akcji jest uświadomienie jak ważne są odblaski, które po zmroku zdecydowanie poprawiają widoczność. Osoby, które noszą ciemne ubrania są widziane przez kierujących zaledwie z odległości około 40 m, natomiast niewielki element odblaskowy sprawia, że stają się widoczne nawet z odległości 150 m. Dzięki temu kierowca ma czas na odpowiednią reakcję.

Dorosłym przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zalecają, mimo że nie jest to obowiązkowe, aby korzystać z elementów odblaskowych zawsze, kiedy poruszamy się po zmroku lub w warunkach zmniejszonej widoczności, idąc drogą pozbawioną chodnika również w terenie zabudowanym.

Dziękujemy za zaproszenie, wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.